Biletul Redactiei COTA 4.78 » 07 Iunie 2022

DESCHIDE AICI un cont nou la BETANO si profita de un BONUS de 100% la PRIMA DEPUNERE pana la 500 LEI

Dragi urmaritori, redactia Cota2.ro va publica in fiecare zi ”BILETUL REDACTIEI”. La acest bilet va contribui fiecare tipster din redactia noastra cu cate un pont si o scurta analiza a partidei.

Cotele acestui bilet sunt luate din oferta BETANO!

• Catalin Mihalache - Finlanda vs Muntenegru - (19:00)
  • Pont: Finlanda DNB (1.42)

Finlanda a scos doar un egal cu Bosnia in prima partida din grupe, scor 1-1, dupa un gol egalizator al lui Prevljak marcat in minutul 90+3. Muntenegru a trecut cu 2-0 de Romania, insa dupa un joc extrem de slab al tricolorilor. Selectionerul Finlandei va miza din nou pe Pukki in ofensiva, varful lui Norwich fiind cel mai periculos om al gazdelor. Muntenegru a clacat de multe ori cu echipele nordice, iar Finlanda e o nuca destul de tare. Nu cred ca Finlanda va mai repeta greselile cu Bosnia, iar in acest duel de la Helsinki e de asteptat sa obtina punct sau puncte.

• Tipster Tenis - Denis Kudla - Alexander Bublik - (14:40)
  • Pont: Alexander Bublik castiga minim un set (1.35)

Iarba îi convine de minune lui Bublik care își poate valorifica arma sa preferată, serviciul extrem de puternic. Kudla vine după finala de la Surbiton, când a fost învins destul de clar de Jordan Thompson și nu cred că poate returna prea multe dintre "rachetele" jucătorului din Kazakhstan.

• Catalin Oprea - Germania vs Anglia - (21:45)
  • Pont: 1X (1.35)

Germania - Anglia este unul dintre cele mai tari meciuri din aceasta ediție de UEFA Nations League. Va fi primul meci dintre cele doua echipe, după cel din optimile de finala de la EURO 2020, când Anglia s-a impus cu 2-0. Germania a început aceasta ediție cu un meci tare împotriva Italiei, meci ce s-a terminat la egalitate, 1-1. De partea cealaltă, Anglia a început cu stângul fiind învinsă cu 1-0 de către Ungaria. Fiind un meci dificil nu voi juca vreun solist ci voi juca mai simplu, voi juca doar o dubla pe gazde.

• Gabriel Prigoreanu - Italia vs Ungaria - (21:45)
  • Pont: Sub 3.5 goluri (1.32)

Ungaria nu a spus pas la aceasta competitie, tradand-o cu seriozitate din primul meci, in care a reusit si revansa contra Anglia, castigand cu 1-0. Italia si-a revenit oarecum dupa umilinta cu Argentina din Finalissima, reusind un egal cu Germania in prima etapa din grupa A din Uefa Nations League. Cred intr-un meci in care gazdele vor fi concentrate la maximum si care ar putea obtine un rezultat surprizator.

• Mihai Gabriel - Bosnia vs Romania - (21:45)
  • Pont: Peste 1.5 goluri (1.40)

Romania a pierdut cu Muntenegru, scor 0-2, in prima etapa din Nations League, in timp ce Bosnia a obținut un punct cu Finlanda dupa un gol marcat in ultimul minut. Bosnia are o singura victorie in ultimele 7 meciuri, iar în ultimele 4 meciuri ale României am avut parte de minim doua reușite. Ambele echipe trec printr-o forma slaba, iar aceasta partida e foarte importanta pentru trupa lui Iordănescu, în vederea obținerii primelor doua poziții din grupa. Bosnia va conta pe jucători precum Dzeko, Pjanic sau Kolasinac, iar golurile ar trebui sa fie prezente pe "Bilino Polje" din Zenica.