Turneul Campionilor | Αnalize și ponturi pentru Nadal - Tsitsipas și Medvedev - Zverev

Turneul Campionilor își află, vineri, ultimul jucător calificat în faza semifinalelor. Tsitsipas și Federer știu deja că se vor înfrunta în ultimul act, în timp ce adversarul lui Dominic Thiem se va alege dintre Nadal, Zverev și Medvedev.

IA ACUM BONUSUL 100% PÂNĂ LA 500 DE LEI!

Pariază aici pe Rafael Nadal - Stefanos Tsitsipas (Grupa Andre Agassi, de la ora 16:00)

• Din nou, un meci cu miză doar pentru unul dintre jucători: Tsitsipas e calificat de pe primul loc și-l va întâlni pe Roger Federer în semifinale, iar Nadal are nevoie de victorie pentru a rămâne în competiție;
  • Alături de Thiem, Tsitsipas e omul care a impresionat la Londra și a pierdut cele mai puține game-uri dintre toți cei opt competitori (zece cu Medvedev, doar cinci cu Zverev);
  • Va fi al șaselea meci Nadal - Tsitsipas și primul în sală. Rafa are două victorii pe zgură și una pe hard, Stefanos a câștigat anul acesta, în semifinala de la Madrid;
  • Nadal a supraviețuit miraculos meciului cu Medvedev, întors de la 1-5 în decisiv, iar succesul îi oferă șanse la ceea ce poate fi a șasea semifinală a carierei la Turneul Campionilor;
  • Under și over: patru dintre cele cinci meciuri directe s-au terminat cu under, doar victoria lui Tsitsipas a venit cu over;
  • În 2019, Nadal a jucat de 12 ori contra jucătorilor care lovesc reverul cu o singură mână: a câștigat nouă meciuri și a pierdut trei;
  • De cealaltă parte, Tsitsipas a jucat de nouă ori contra tenismenilor de mână stângă, a strâns cinci victorii și patru înfrângeri;

Recomandare: Nadal & peste 21,5 game-uri @2.38

Pariază aici pe Daniil Medvedev - Alexander Zverev (Grupa Andre Agassi, de la ora 22:00)

• Învins de Tsitsipas și Nadal și cu doar un set câștigat în primele două meciuri, Medvedev are șanse care par mai degrabă teoretice: are nevoie de un succes al lui Tsitsipas în fața lui Rafael Nadal și de o victorie cât mai scurtă cu Zverev;
  • Rusul e ușor favorit în meciul care-i aduce față în față pe jucătorul cu cele mai multe victorii în 2019 (Medvedev) și câștigătorul Turneului Campionilor 2018 (Zverev);
  • În meciurile directe, toate jucate pe suprafețe rapide, Zverev conduce cu 4-1, dar MEdvedev a câștigat de curând, la Shanghai, scor 6-4, 6-1. Singurul meci în sală s-a jucat în 2016, cu Zverev câștigător la Sankt-Petersburg;
  • Deși ambii servesc foarte bine, cele cinci confruntări directe au produs un singur over, în 2018, la Miami;
  • Cota din acest meci (1.91 la Betano) e cea mai mare primită de Medvedev de la finala US Open 2019 încoace. În acest interval, doar în meciul cu Nadal (1.70) s-a apropiat de această valoare;
  • Ultimele trei meciuri ale lui Medvedev s-au terminat cu over, în timp ce Zverev a produs două under-uri la Londra, de fiecare dată fără ca vreun set să ajungă în prelungiri;

Recomandare: Tiebreak în meci @1.8