Biletul Zilei format din 4 meciuri la cota 7.17
După ce am închis săptămâna cu un bilet excelent în care am înverzit 6 pariuri și ne-am mărit de 6 ori investiția, azi, în prima zi de weekend, venim iarăși cu o selecție foarte interesantă.
Am ales 4 meciuri din 3 campionate și am combinat semnele, iar rezultatul final ne face să avem încredere că putem mări, din nou, de peste 7 ori miza investită.
Serie A este campionatul care ne oferă două meciuri pe acest bilet! Lazio și Juventus sunt favorite în două confruntări care nu vor fi însă deloc ușoare.
După ce s-a consumat puternic în Liga Campionilor, acolo unde a avut nevoie de portarul Provedel pentru a obține o remiză cu Atletico Madrid, Lazio revine în campionat, tot pe Olimpico, pentru duelul cu Monza.
- Problema lui Lazio e că a început catastrofal noua stagiune, cu 3 înfrângeri în 4 etape! Lazialii sunt pe locul 15, cu 3 puncte, în timp ce Monza e pe 13, cu 4 puncte.
Rămânem tot în Italia, așa cum am zis, și pentru deplasarea lui Juventus de la Sassuolo. De regulă, Sassuolo e tipul de echipă pe care Juve o învinge mereu când are nevoie și de care se împiedică doar atunci când nu mai contează la nimic. Ei bine, acum contează! Juve e neînvinsă, cu 3 victorii și 1 remiză, în timp ce Sassuolo va avea un sezon complicat, deja bifând 3 înfrângeri în 4 runde.
Pentru restul de două jocuri vom fi cu ochii pe SuperLigă, acolo unde U Cluj și Universitatea Craiova se întâlnesc într-o partidă care sună a remiză din toate punctele de vedere, dar și pe La Liga, la jocul Barcelonei cu Celta Vigo.
