Biletul Zilei format din 2 meciuri la cota 2.92
Vine un nou weekend, iar oferta este pe măsură. Pentru astăzi îmi voi îndrepta atenția asupra meciurilor din tenis, iar prima alegere de pe Biletul Zilei vine de la duelul Fils - Mensik, din cadrul semifinalei a doua din cadrul turneului ATP 500 Doha. Partida este programată pe Central, cu începere după ora 20:00, ora României.
Arthur Fils reușește cel mai bun rezultat al sezonului la Doha. După o pauză îndelungată, din cauza unei accidentări, francezul a revenit abia în această lună pe terenul de joc. La Montpellier, acasă, a făcut sferturi, fiind învins de Aliassime în două seturi, în timp ce la Rotterdam, un alt turneu de ATP 500, Fils a cedat în primul tur. Aici, Arthur a cedat un singur set, chiar în runda inaugurală, conta polonezului Majchrzak, revenind de la 0-1. Halys și Lehecka au fost ceilalți adversari de care francezul a trecut în rundele anterioare.
Jakub Mensik face un nou turneu bun la Doha. Tânărul ceh demonstrează că se simte bine în condițiile de joc din Qatar, după ce în urmă cu două sezoane disputa finala aici. Ocupantul locului 16 ATP a început turneul ceva mai greu, cu set cedat, în fața lui Choinski, dar a ridicat mult nivelul jocului. În turul doi nu a avut emoții contra lui Zhang, iar în sferturi a furnizat marea surpriză, eliminându-l pe favoritul 2, Jannik Sinner.
Avem un meci interesant, între doi din reprezentanții noi generații. Fils a jucat bine și pare că e la un nivel bun după accidentare, în timp ce Mensik se simte de minune pe suprafața de la Doha. Ambii servesc bine, dar la cum i-am văzut pe cei doi până acum, cred că cehul e mai în formă. Și voi miza victoria lui Jakub, chiar dacă e posibil să avem decisiv. Betano oferă o cotă de 1,67 la victoria cehului!
A doua alegere de pe Biletul Zilei vine de la partida Tomas Martin Etcheverry - Jaime Faria, din cadrul sferturilor de finală de la celălalt turneu din categoria ATP 500, Rio de Janeiro. Confruntarea este programată în această seară, pe Central, cu începere după ora 22:00.
Tomas Martin Etcheverry a jucat bine la turneul din Brazilia. Și în acest moment poate să își propună chiar câștigarea turneului, mai ales că principalii favoriți au fost eliminați, iar Fonseca a părăsit și el competiția. Uriașul argentinian venea în formă aici, după semifinala de la Buenos Aires, cedată în fața compatriotului și campionului Francisco Cerundolo. Aici, în cele două partide jucate, Tomas a cedat un set. În primul tur, contra altui conațional, Francisco Comesana.
Jaime Faria a avut șansă la acest turneu. Deși a cedat în turul doi al calificărilor, portughezul a beneficiat de retragerea mai multor jucători și a acces pe tabloul principal. În primul tur a furnizat surpriza, învingându-l pe unul din capii de serie, Sebastian Baez, 7-5, 6-1. Faria a trecut apoi în două seturi de un alt jucător bun pe zgură, dar ieșit din formă, Damir Dzumhur, 7-6, 6-4.
Etcheverry pleacă favorit în acest duel, dar nu va avea un meci deloc simplu contra tânărului portughez. Faria a servit bine, a lovit bine cu dreapta și pare că zgura de la Rio îl avantajează. Anticipez un meci echilibrat, cel puțin până la un punct, astfel că voi miza pe victoria argentinianului și cel puțin 18 game-uri. Cota la acest BetBuilder este una bună, 1.75.
Am jucat acest pariu la BETANO!
Deschide un cont ACUM și ai până la 5000 de RON Bonus reprezentând 150% din prima ta depunere!
ÎNCASEAZĂ bonusurile AICINu rata cele mai tari promoții!
