Ponturi pariuri tenis Brandon Nakashima vs Jan-Lennard Struff
Brandon Nakashima și Jan-Lennard Struff se vor înfrunta astăzi, nu înainte de ora 17:30, în turul secund de la Wimbledon.
Brandon Nakashima a ajuns la 24 de ani fără să își atingă potențialul pe care îl vedeau în el compatrioții americani. A câștigat un singur turneu în carieră, în 2022, pe hardul de la San Diego. Tot din acel an datează și cea mai bună performanță la Wimbledon, un tur 4. În acest moment, Brandon ocupă locul 34 în ierarhia ATP. A avut un singur turneu de încălzire pe iarb în actualul sezon, la Londra, fiind învins în semifinale de Francisco Cerundolo. În primul tur de la Wimbledon n--a avut un adversar periculos. A trecut cu 6-3, 7-6(5), 7-5 de Jack Pinnington Jones, beneficiarul unui wild card.
Jan-Lennard Struff este unul dintre veteranii circuitului masculin. Neamțul a ajuns la 36 de ani, iar cele mai frumoase amintiri din carieră le are pe suprafața verde. În 2018, ajungea în sferturile de finală ale probei de dublu la Wimbledon. Jocul îi este adaptat perfect pentru iarbă, servește bine, are un voleu de top. La simplu, a atins turul 3 în patru ani diferiți, inclusiv în precedentele două ediții.
Struff și-a creat de-a lungul anilor renumele de „ucigaș de staruri”. A adunat 14 victorii împotriva unor jucători aflați în top 10 mondial.
În primul tur al actualei ediții de Wimbledon, Struff a trecut de Sebastian Baez, scor 6-1, 7-6(4), 4-6, 2-6, 7-5.
Față de Nakashima, Jan-Lennard a avut o zi în plus de pauză. A jucat meciul din primul tur luni.
Am jucat acest pariu la SUPERBET!
Deschide un cont și vezi promoția disponibilă pentru jucători noi!
Vezi oferta aiciOferte active la operatori licențiați
Vezi câteva dintre promoțiile active la case de pariuri licențiate și alege oferta care te interesează.
