Biletul zilei fotbal la cota 2.00
Arsenal - Coventry - 1 & Peste 1.5 goluri
Arsenal pornește noul sezon din postura de campioană și mare favorită la câștigarea titlului, iar debutul pare cum nu se poate mai accesibil. „Tunarii” primesc vizita nou-promovatei Coventry și orice alt rezultat în afara unei victorii a gazdelor ar fi o surpriză serioasă.
Arsenal a început excelent ultimele sezoane, câștigând de fiecare dată în ultimii 4 ani în prima etapă, iar pe Emirates diferența de valoare ar trebui să se vadă încă din start.
De partea cealaltă, Coventry revine în Premier League după o absență de 25 de ani, dar calendarul n-a avut deloc milă de Sky Blues. Primul meci este chiar pe terenul campioanei, acolo unde istoricul nu le oferă prea multe motive de optimism. Coventry a pierdut ultimele șapte deplasări la Arsenal, iar precedentele două vizite pe Emirates s-au terminat urât: 1-6 în Cupa Ligii și 0-4 în FA Cup.
Pe scurt, avem campioana acasă, o nou-promovată care încă trebuie să se adapteze ritmului din Premier League și un Arsenal care în ultimii ani n-a avut obiceiul să se împiedice la debut. Mă aștept la un meci controlat de „tunari” și la o victorie fără prea mari emoții.
Cordoba - Girona - ambele echipe minim 3 cornere
Merg spre cornere într-un meci în care mă aștept ca ambele echipe să aibă perioade bune de joc. Córdoba mi-a plăcut ofensiv în prima etapă, chiar dacă a pierdut 2-3 la Burgos. A terminat partida cu 20 de șuturi și 7-1 la cornere, iar acum revine pe teren propriu, unde va încerca să pună presiune încă din start. Țineți minte chiar de anul trecut că s-a aflat destul de des pe biletele mele la capitolul cornere.
Nici Girona nu este o echipă pe care o văd venind la Córdoba doar să se apere. Catalanii au un stil bazat pe posesie și construcție, iar sezonul trecut au avut o medie de peste 4 cornere pe meci în La Liga, unde s-a duelat cu echipe mult mai tari!
Nu avem nevoie de dominație totală din partea nimănui. Pragul este unul mic: doar trei cornere de fiecare parte. Într-un meci pe care îl văd destul de echilibrat și cu momente bune pentru ambele echipe, selecția asta îmi place mai mult decât să aleg un câștigător.
ATENȚIE: Cordoba are 26 de etape la rând în care a beneficiat de minim 3 cornere
Am jucat acest pariu la SUPERBET!
Deschide un cont și vezi promoția disponibilă pentru jucători noi!
Vezi oferta aiciNu rata cele mai tari promoții!
Oferte active la operatori licențiați
Vezi câteva dintre promoțiile active la case de pariuri licențiate și alege oferta care te interesează.
Oferte exclusive la case de pariuri
Joacă la pariuri cu 1000 de RON GRATIS de la Fortuna!
Oferte active la operatori licențiați
Vezi câteva dintre promoțiile active la case de pariuri licențiate și alege oferta care te interesează.
